Oddaję was w ramiona Najświętszej Maryi Bolesnej. Jeśli oprzecie się na Niej, Ona będzie wam z pewnością siłą i da wam pocieszenie, jakiego potrzebujecie. Віддаю вас в рамена Пресвятої Марії Стражденної. Якщо ви ….. на Ней, то Вона буде вам силою і дасть вам потіху якого вам потрібно.
Urodzona w Weronie 1 marca 1774 r., w zamożnym i szlacheckim rodzie „di Canossa”, Magdalena była trzecim z sześciorga dzieci. Już jako dziecko odczuwała pragnienie poświęcenia się Bogu, które poprzez ciężkie doświadczenia życiowe (śmierć ojca, drugie małżeństwo matki, choroba, niezrozumienie) dojrzewało coraz bardziej. Będąc zanurzoną w klimat tragicznych zdarzeń wojny i w polityczne okoliczności Rewolucji Francuskiej, Magdalena odkrywa w głębokiej modlitwie, największą miłość Boga objawioną w Chrystusie Ukrzyżowanym.
Zobacz więcej: poznanie planu Bożego
Oblicze Jezusa dostrzega w ubogich, odrzuconych i cierpiących ludziach na przedmieściach Werony. Odtąd jej pragnieniem jest oddanie się służbie Chrystusowi i Jego ubogim. Postanawia opuścić rodzinny pałac, jednakże napotyka na zdecydowany sprzeciw rodziny, a wydarzenia zmuszają ją do przejęcia roli pani i gospodyni pałacu Canossa. Magdalena odkłada swoje powołanie na długo, w głębinach swego serca, bez reszty angażując się w codzienne obowiązki rodzinne. W 1808 r. udaje się jej pokonać opory najbliższych, dlatego opuszcza rodzinny Pałac Canossa i – wyrzekając się bogactwa i tytułu markizy – wraz z pierwszymi swymi towarzyszkami, 8 maja 1808r. w Weronie zakłada „Dzieło Miłości”.
Zobacz więcej: katechezy
23 grudnia 1828 r. uzyskuje zatwierdzenie Stolicy Apostolskiej dla swego Zgromadzenia Córek Miłości, Służebnic Ubogich, działającego już także w Wenecji, Mediolanie, Bergamo i Trydencie.
Jako „Córka Miłości”, pełna gorliwości, przy wzrastającej liczbie tych, którzy przyłączyli się do Dzieła, 23 maja 1831 r. zapoczątkowuje męską gałąź Zgromadzenia: rodzinę „Synów Miłości”, oddaną służbie chłopcom i mężczyznom. (polecamy odwiedzić stronę Synów Miłości: Bracia Kanosjanie )
Niezwykle aktywne i owocne życie Magdaleny dobiegło ziemskiego kresu 10 kwietnia 1835 r. Miała wtedy 61 lat.
8 grudnia 1941 r. beatyfikowana w Rzymie przez Piusa XII, a 2 października 1988 r. ogłoszona „świętą” przez Jana Pawła II.
Kościół rozpoznał w niej model chrześcijańskiego życia, które się dopełniło w bezinteresownej miłości.
„Miłość jest jak ogień”.
W ciągu kilku dziesięcioleci liczba Sióstr oraz Wspólnot wzrastała aż stała się Rodziną Zakonną oddaną służbie Królestwu Bożemu.
Dziś Kanosjańska Rodzina obejmuje Synów Miłości oraz Córki Miłości, a także Świeckich Misjonarzy Kanosjanów.
Poprzez ich osoby duch świętej Magdaleny dotarł do 36 krajów świata.
Magdalena, żyjąca w czasach, w których idea kobiety misjonarki ad gentes była nie do pomyślenia, miała serce na wskroś misyjne. Często wyrażała swe gorące pragnienie pójścia nawet na krańce świata, by dać poznać Jezusa, gdyż – często podkreślała – Jezus nie jest kochany, gdyż nie został poznany.
W 1860 r. jej pragnienia stały się rzeczywistością. Bóg umożliwił Siostrom dotarcie do Dalekiego Wschodu. Duch Magdaleny przeniknął młode misjonarki i młodych misjonarzy: najpierw siostrę Luigię Grassi, później siostrę Lucję Cupis. Biskup Pawii, późniejszy Patriarcha Wenecji, Angelo Ramazzotti, rozbudził ten zryw misyjny. Opatrznościowo zaproszenie przyszło z Hong Kongu i w ten sposób „Perła Orientu” stała się początkiem pozostałych Misji Kanosjańskich na Dalekim Wschodzie i na świecie.