Chciałabym mieć ducha Serafina, by móc mówić godniej o Ustanowieniu Czcigodnego Sakramentu.

św. Magdalena di Canossa
Aktualności

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – 1 kwietnia 2018

Chrystus Zmartwychwstał! Alleluja!

Radości w Panu naszym Jezusie Chrystusie, który oddał dobrowolnie swoje życie dla nas i za nas.

Po żałobie Wielkiego Piątku przeszliśmy w Wigilię Paschalną do radości, ponieważ ten Pan nasz, Jezus Chrystus powstał z grobu. Podnosi swą prawicą każdego człowieka – szanując jego wolę – do radości swojego światła.

Życzymy Ci radości w sercu. Drodzy czytelniku i czytelniczko. Cokolwiek przeżywasz, Jezus o tym wie. Powiedz Mu o tym. On Cię podniesie. Przygarnie do Serca.

Z modlitwą – siostry kanosjanki

 

 

Serdecznie dziękujemy Uczestniczkom Wielkopostnych Dni Skupienia. Przedstawiamy ich refleksje, którymi chciały się podzielić:  

Bóg dał nam wolną wolę, a więc naszym wyborem jest czynienie dobra lub zła. Jednak nasz wybór zawsze ma swoje konsekwencje. Czyniąc zło, musimy liczyć się z faktem,  że te konsekwencje kiedyś nas dopadną. Powołanie do wolności jednocześnie wiąże się z powołaniem do miłości do bliźniego, musimy bowiem uważać, by nasza wolność nie przecięła wolności drugiego człowieka. M. M.

Wielkopostne Dni Skupienia były dla mnie pięknym czasem, podczas którego zostały mi przybliżone zagadnienia wolności, niewolnictwa i miłości. Ważne też były rozmowy z  innymi uczestniczkami, a także z siostrami, które zarażały radością i entuzjazmem. R.

Rekolekcje u sióstr Kanosjanek wiele zmienią w moi życiu. Poznałam dużo wesołych, bardzo wartościowych ludzi. Najmocniejszym wydarzeniem , jakie tu przeżyłam, to chyba wyjazd do domu opieki. Zmieniło się moje patrzenie na osoby niepełnosprawne i starsze. Poznałam też, jak wygląda życie siostry (zakonnej). Nawet mi się spodobało. Wzajemna pomoc, ciągły uśmiech na twarzy zmieniły moje podejście do osób w zakonach. Nie mogę się doczekać następnych rekolekcji. Maja

Skupienia było dla mnie naprawdę czasem wyciszenia i refleksji i cieszę się, że mimo licznych obowiązków znalazłam czas – dla Boga, dla siebie i dla innych. A minął on wręcz za szybko! Droga Krzyżowa, adoracja, długie rozmowy i rozmyślania nad Słowem Bożym, odwiedziny w Domu Pomocy Społecznej, film… to wszystko pomogło mi oderwać się od zmartwień i spraw codziennych i spojrzeć głębiej na istotę Wielkiego Postu i wielką miłość Boga do mnie i każdego człowieka, miłość Chrystusa, który dał się ukrzyżować, by zbawić świat. Weronika
Owocnego przygotowania do Triduum Paschalnego dla odwiedzających stronę.
Siostry Kanosjanki