Moja droga córko powiedz mi, kiedy myślisz naprawdę i na stałe oddać siebie Bogu. Dlaczego nie zostawisz Jemu troski o wszystko, w tobie i wokół ciebie, a sama nie staniesz pewnie na górze zakochanych to jest na Kalwarii?

św. Magdalena di Canossa
Aktualności

Serdecznie dziękujemy Uczestniczkom Wielkopostnych Dni Skupienia. Przedstawiamy ich refleksje, którymi chciały się podzielić:  

Bóg dał nam wolną wolę, a więc naszym wyborem jest czynienie dobra lub zła. Jednak nasz wybór zawsze ma swoje konsekwencje. Czyniąc zło, musimy liczyć się z faktem,  że te konsekwencje kiedyś nas dopadną. Powołanie do wolności jednocześnie wiąże się z powołaniem do miłości do bliźniego, musimy bowiem uważać, by nasza wolność nie przecięła wolności drugiego człowieka. M.

Wielkopostne Dni Skupienia były dla mnie pięknym czasem, podczas którego zostały mi przybliżone zagadnienia wolności, niewolnictwa i miłości. Ważne też były rozmowy z  innymi uczestniczkami, a także z siostrami, które zarażały radością i entuzjazmem. R.

Rekolekcje u sióstr Kanosjanek wiele zmienią w moi życiu. Poznałam dużo wesołych, bardzo wartościowych ludzi. Najmocniejszym wydarzeniem , jakie tu przeżyłam, to chyba wyjazd do domu opieki. Zmieniło się moje patrzenie na osoby niepełnosprawne i starsze. Poznałam też, jak wygląda życie siostry (zakonnej). Nawet mi się spodobało. Wzajemna pomoc, ciągły uśmiech na twarzy zmieniły moje podejście do osób w zakonach. Nie mogę się doczekać następnych rekolekcji. Maja G.
Owocnego przygotowania do Triduum Paschalnego dla odwiedzających stronę.
Siostry Kanosjanki