Mówiłam wam wiele razy, że nasze Zgromadzenie zostało założone wyłącznie dla służby ubogim. Dlatego im uboższe są dziewczęta, tym bardziej są naszymi gospodyniami, dlatego bądźmy dla nich dobre i traktujmy je z miłością.

st. Magdalena di Canossa
Zgromadzenie
Św. Magdalena di Canossa (1774-1835) Założycielka Zgromadzenia Córek Miłości Służebnic Ubogich, Kanosjanek. Magdalena przychodzi na świat 1.03.1774 r. w Weronie, we wspaniałym pałacu Sanmicheli, w rodzinie markiza Ottavio i hrabiny Teresy Szluga. Na fasadzie pałacu znajduje się napis "synowie synów i ich potomkowie będą tu zamieszkiwać na wieki".
Więcej
My, Córki Miłości, Służebnice ubogich, zwane popularnie: siostry kanosjanki, podobnie jak nasza Założycielka, św. Magdalena di Canossa, jesteśmy powołane i napełnione charyzmatem kontemplowania Chrystusa Ukrzyżowanego i przekazywania Jego miłości wszystkim ludziom wszystkich narodów, z pomocą każdej kultury, mając na uwadze jedynie chwałę Bożą oraz zbawienie dusz. (por. Reguła życia n.6, 9)
Więcej
Historia... Dwa wieki historii 1808-2008 Urodzona w Weronie 1 marca 1774 r., w zamożnym i szlacheckim rodzie "di Canossa", Magdalena była trzecim dzieckiem z sześciorga. Już jako dziecko czuła pragnienie poświęcenia się Bogu, które poprzez ciężkie doświadczenia życiowe (śmierć ojca, drugie małżeństwo matki, choroba, niezrozumienie) nabierało formy i dojrzewało coraz bardziej.
Więcej
Nasze posługi miłości Wierne apostolskiemu projektowi naszej Założycielki, włączone w Kościół lokalny, poświęcamy się braciom najbardziej potrzebującym wychowania, ewangelizacji i opieki w chorobie, poprzez "posługi miłości", które św. Magdalena di Canossa nazwała "nieustannymi i ciągłymi".
Więcej
Events
Tuesday November 7th, 2017
Adwentowe dni skupienia dla dziewcząt
Termin: 1 - 3 grudnia (początek w piątek o godz. 17.30 zakończenie w niedzielę w porze obiadowej) Co zabrać: Pismo Święte. Zgłoszenia: do 29 listopada, mailowo lub telefonicznie:  kan.krakow@gmail.com , tel.12 2671680 Opłatę stanowi dobrowolna ofiara. Serdecznie zapraszamy! Siostry kanosjanki
Więcej
Saturday June 10th, 2017
Rekolekcje Koźmin Wielkopolski
O rekolekcjach... W tegorocznym Wielkim Poście zostałyśmy poproszone o prowadzenie rekolekcji wielkopostnych dla młodzieży, w Koźminie Wielkopolskim (90 km od Kalisza). Po miesiącu od otrzymania telefonicznego zaproszenia wyruszyłyśmy w tamte jeszcze nieznane nam strony. Połączenie kolejowe nie jest jeszcze najlepsze z Krakowa do Kalisza i okolic. Wybrałyśmy trasę przez Wrocław.
Więcej